A Csodálatos Retekember kalandjai

Harmincas éveimben járok és boldog epekő tulajdonos vagyok. Voltak már görcseim is, de a műtétet nem szeretném, így féktelen hedonista hajlamomnak utat engedve rendszeresen retkekkel hálok. Kérlek ne kövesd balga módon a módszeremet, mert mégcsak a falu bölcse sem vagyok, nemhogy orvos.

Friss topikok

Google+

Rágj lassan és a retek is megsegít

2014.06.22. 12:31 RetekEmber

"Magyar ember evés közben nem beszél!"

Ennek a miértjén sokat gondolkodtam és a következő lehetséges okokra jutottam:

Ha evés közben beszélsz,

  • kieshet a szádból az étel. Ez egy finom húsleves esetén különösképp kényelmetlen tud lenni, ha a szádból kiesik egy félig megrágott krumpli, aminek köszönhetően az asztalnál ülők is kapnak az általad ízesített verzióból.
  • a veled szemben ülő simán látja a nem túl étvágygerjesztő kavalkádot, amit beszéd közben a nyelveddel ide-oda pörgetsz. Bár te meg joggal mondhatod neki, hogy ne nézze ki a szádból a kaját.
  • nehezebben tudsz emészteni, mert az emésztéshez oxigén is kell.
  • könnyebben félrenyelhetsz, ami sajnos életveszélyes is lehet.
  • kihűl a kaja, ami meg pazarlás.

Ezeket az infókat jól megrágva arra jutottam, hogy mindenben van igazság. Ennek ellenére, ha a nyugati világból jött top-management tanácsadók tippjeit olvassa az ember, akkor az egyik legfontoabb dolog, hogy hetente legalább kétszer egy ritka befolyásos menedzserrel reggelizzünk. Itt csak az a baj, hogy így nem teljesül az a szabály, hogy a reggeli a legfontosabb étkezés. Általában még a fogyókúrák során is a lehető legtöbbet reggelire lehet enni. Ha felfele törekszünk, és top menedzserekkel reggelizünk, akkor nem tudjuk olyan felszabadultan tömni a hasunkat, mint mikor otthon a fél disznót is betömjük, majd munkába indulás után a maradékot a 6-os villamoson elegánsan egy zsepivel letörölgetjük.

vasarnapiebed.jpg
Retekmentes vasárnapi ebéd

Ami miatt fontos még ez az evés közbeni beszéd, az a rágás. Beszélgetés közben reagálni akarunk a másik mondandójára, és nem rágjuk meg rendesen az ételt, hanem gyorsan lenyeljük, hogy meg tudjunk szólalni. Ezzel viszont terheljük a gyomrunkat és az epénket. Ha nem rágjuk meg rendesen az ételt, akkor az emésztéshez félig elkészített ételhez sokkal nagyobb energiákat kell mozgósítania a szervezetünknek, mintha egy rendesen (akár 32-szer) megrágott pépet küldünk le. Erre részben úgy jöttem rá, hogy az epeköveim előtt kétpofára, jóformán rágás nélkül zabáltam. Diéta végefelé ugyanezzel az evéstechnikával kongtak a vészharangok, de a kéziféket behúzván hasast ugorhattam beszűkült világom kulináris orgiáiba (pl. pöri nokedlivel).

Az epekő-diétám után (még mindig megvannak a köveim) zsíros ételeket lassan és nagyon jól megrágott formában utaztattam a gyomromba. Ja, és mellé meg küldöm a retket, ami hosszantartó frissességet ad a nehéz napokon.

komment

Címkék: táplálkozás egészség retek epekő epekövesség eperoham

süti beállítások módosítása